Pazartesi , Ocak 17 2022
Home / Reklam / Adwords Nedir? Adwords Uzmanları Ne Yapar?

Adwords Nedir? Adwords Uzmanları Ne Yapar?

Adwords, Google’nin sağlamış olduğu internet reklamcılığı programlarıdır. Dünyanın en genişliği olan reklam network’üne sahip Google, gelirlerinin %96’sını reklamdan kazanmaktadır. Böyle büyük bir network’e sahip Adwords aynı zamanda da dijital pazarlamada da vazgeçilemeyen reklam aracıdır. Bu sayede yeni müşteri elde edebilir ve satış ağınızı genişletebilirsiniz. Ayrıca birkaç dakikalık süre içerisinde de yapmak istediğiniz reklamı hedef kitleye yayabilirsiniz.

Adwords Uzmanları: Ürün ve hizmet sunmakta olan tüm şirketlere yönelik düşük maliyetler ile etkili bir şekilde reklam yapabilmek fazlasıyla önemlidir. Günümüzde pazarlama ve reklam kriterlerinin tamamı farklılaşmış durumdadır. Dijital reklamlar tüketicilere doğrudan ve hızlıca ulaşan reklamlar olarak fazlasıyla etkilidir. Dijital reklamların yıldızı da Google reklamlarıdır. Uzmanlar Google reklamlarının kampanyalarını satışlara dönüşecek bir şekilde planlamaktadırlar.

Adwords taktiklerinde tecrübeli olan adwords uzmanı internet kullanıcıları davranış analizine göre reklam kampanyası kurgulamaktadır. Adwords reklamları tıklama başına maliyetleme hesaplarına göre yayınlanmaktadır. Bir adwords uzmanı tıklamalar başına maliyetleri düşürmektedir. Yüzlerce lirket arasından Google reklamların fark yaratabilmesi için özel olarak taktikler gerekmektedir. Google adwords reklamlarda yalnızca ödenen ücretlere göre sıralama yapmamaktadır.

Reklamların ön plana çıkması için bir çok kriter bulunmaktadır. Yani bir şirket daha fazla tıklamalar başına maliyetini ödese bile bu kriter ile uygun olabilecek reklamlar sunmaz ise başarılı olamazlar. Google reklam sıralaması konusunda öne çıkabilmek için bir manada kullanıcılara ilk ulaşabilen şirket olmaktır. Bu sebeple de Google reklam planlamaları fazlasıyla önemlidir.

Adwords Uzmanı Nasıl Çalışmaktadır?

Google adwords uzmanı veri analiz ve hedef odaklı olarak çalışmaktadır. Negatif anahtar kelimeler, coğrafi olan hedefleme, kitle, yeniden pazarlama, farklı eşleşmeler gibi çeşitli yöntemler kullanmaktadır.  Freelance adwords uzmanı şirket bilgisi, dijital veriler, potansiyel olabilecek müşteriler analizi gibi konulara yönelik düzenli bir şekilde çalışmalar yapmaktadır. Google’un reklam kampanyalarını oluşturma aşamasında Google reklam sıralamasında ilk sıralarda yer alması ihtimali olabilecek reklam kampanyası planlanmaktadır.

Doğru olan müşterilere, doğru kampanya, anahtar kelimeler, tıklamalar başına maliyet, doğru reklama odaklanarak potansiyel olan satışları sağlayacak tıklama oranı yakalanmaktadır. Google reklamlarının belirli bir kalite statüsünde bulunması gerekmektedir. Adwords uzmanı kalite standartında reklam kampanyası hazırlayabilmektedir. Dijital olan verilerin değerlendirilmesi ve noktada reklam kampanyası hazırlanması tecrübe gerektiren bir konudur.

Google adwords eğitimlerinde kullanıcılara yardımcı olabilmek için rehber sunulmaktadır. Fakat etkili Google reklamları oluşturabilmek için adwords uzmanından hizmet alabilmek gerekmektedir. Google adwords reklamları nasıl yayınlanabileceğini yavaş yavaş göstermekte ve kriterleri de belirtmektedir. Fakat yüzlerce reklam verenler arasından sıyrılabilmek için çok daha profesyonel çalışmalar yapılmalıdır.

Google Adwords Reklamları Sıralamalarında Öne Nasıl Geçilmektedir?

Tıklamalar başına maliyet ile yayınlanan Google reklamları tüm herkes için ulaşılabilir ve kolay reklamlar verme imkanı sunmaktadır. Fakat her sektörden yüzlerce değişik şirket Google sıralamasında öne çıkabilmek istediğinden Google reklam sıralamasına yalnızca ödenen ücretlere  göre seçim yapmaz. Google reklam sıralamasında öne geçmek için özgün, etkileyici, Seo kriterine uygun reklamlar yayınlamak gerekmektedir. Google adwords uzmanı tam olarak bu işi yapmaktadır. Google aramasında ilk sıralarda yer almakta olan reklamlara sahip olabilmenizi sağlamaktadır. Google reklam kalitesi eşiği diye bir şey vardır. Reklam kalitesi eşiği belli standartların üstünde olması gerekmektedir.

Google kriterlerine uygun bir reklam oluşturabilmek için ilk olarak Google kriterlerini mutlaka iyi bilmelisiniz. Tıklamalar başına daha az ödeyip daha etkin olan reklamlar yayınlayabilmek için Google destek uzmanı ile çalışabilirsiniz. Google algoritmaları sıralamada öncelikleri belirlemektedir. Google destek uzmanları algoritmaya göre kodlama yapabilmektedir. Google ne isterse onu verebilmek oldukça önemlidir. Google reklam seçerken algoritmalar eleme yapmaktadır.

Bu algoritmanın nasıl çalışabildiğini bilmek doğru reklam yayınlamasının ilk kuralıdır. Dijital pazarlamada işler oldukça  farklıdır. Dijital alanda rekabette öne geçebilmek için Google kriterlerini dikkate almalısınız. Google dijital pazarlamaya da yön vermektedir.  Çünkü en etkin reklam alanı Google’dır. Bir reklamı öne çıkarabilmek ve kullanıcıya sunabilmek için Google o reklamı kaliteli olarak görmelidir. İnternet kullanıcıları Google reklamını güvenilir bulmaktadır. Bu sebeple de bu reklamlarda ürün ve hizmetlere yönelmektedirler.

Adwords Uzmanı Nereden Bulunabilir?

Google reklamlarının önemini görebilen tüm şirketler adwords uzmanları ile çalışmaktadır. Adwords uzmanları kısa zamanda çok daha etkili dijital pazarlama olanağı yaratabilmektedir. Seo da sizlere adwords reklamları konusunda destek hizmetleri sunmaktadır. Adwords desteği alırken çalışılacak kişilerin tecrübeli olmasına dikkat etmelisiniz. Adwords reklamlarının satışa dönüşmesi stratejik metotlar izlenmesi önemlidir. adwords uzmanı ararken Google algoritma konusunda bilgili olmasına da özellikle dikkat edilmesi gerekir. Google algoritmasını güncelleyince taktikleri de değişmektedir. Etkili bir adwords çalışması için güncellemelerin takip edilmesi gerekmektedir. Google reklamlarında ilk başta reklamınızın olmasını istiyorsanız da bu işi uzmanlara yaptırmalısınız.

Google Adwords Uzmanına Neden İhtiyacımız Var?

Dünya’da en çok kullanılmakta olan Google arama motoru, ayrıca rekabeti de inanılmaz noktalara ulaşmış olduğu bir mecradır. Google web sayfaları için yeterli kalite yönergesine sahip olmayan siteler normal olan sıralarda yer kazanabilmesi oldukça zordur. Bunu değiştirebilecek bir yöntem olan arama pazarlamaları ile reklam satın alınıp sıralama elde edilebilmektedir. Buralardan alabileceğiniz tıklamalar sıralamaları etkilemeyecektir.

Dijital pazarlamada en etkili yöntemlerden olan Adwords kendi içinde uzmanlık gerektirmekte olan yeni neslin reklamcılık hizmetidir. Google bünyesinde yer alan Google Adwords, işletmelerin, kurumların markası, ürünü ve hizmetleri reklamlar sayesinde arama neticeleri ücretli ayrılmakta olan alanlar içinde görünebilirlik kazanabilmesini sağlamaktadır. Eski tipte reklam hizmetlerindeki gibi satın alındığında bir kenara çekilir gibi işler basit ve kolay olmamaktadır. Google Adwords reklamları deneyimli Google adwords uzmanı kişilerce doğru olarak hedef müşterilere tesir edebilecek şekilde planlama yapılması gereklidir.  Bu sebeple sürdürülebilir reklamcılık hizmetleri, verim ve kazanım noktasında Google adwords uzmanı desteğinin alınması dünyada büyümekte olan bir ihtiyaçtır.

Google Adwords Sertifikası

Google adwords etkili, güncel ve basit ve faydalı olan bir reklam aracıdır. Üstelik adwords sertifikası alan, eğitim görmüş ya da deneyimleri ile Adwords işini çözmüş freelance profesyonellerden destek alarak kısa zamanda çok iş başaracağınız reklam aracıdır. Markanızın dijital pazarlama trendine katılmasını istiyorsanız sizler de adwords reklamları sayesinde herhangi bir üçüncü parti yazılımı olmadan, Adwords sertifikalı freelancer bir profesyonel uzmanın desteği ile doğru kitlelere, yani ürün ya da hizmetinize gerçek anlamda ihtiyaç duyan kitlelere ulaşabilirsiniz. Bionluk’taki sertifikalı freelance adwords uzmanı ile çalışıp dijital pazarlama da kısa zamanda fazla yol katedebilirsiniz. Hem verim hem de maddi açıdan da kazançlı çıkacağınıza şüphe bulunmamaktadır.

05302220000
WhatsApp chat