Pazartesi , Ocak 17 2022
Home / Reklam / Adwords Reklam

Adwords Reklam

Adwords ile kendiniz için uygun bir bütçe belirleyebilir dijital reklam maliyetini kontrol edebilirsiniz. Bütçe sınırı üzerinde asla ödeme yapmazsınız. Reklam içeriklerinizi istediğiniz zaman durdurma yetkisi size aittir. Adwords sistemi ile kullanıcılara dönük daha kolay ulaşım imkanı sağlanır. Sadece alınan tıklama karşılığında ücret ödemesi gerçekleşir. Birçok firma ve kurum için ilk reklam tercihleri arasında olması sağlanır.

1998 yılından bu yana kullanılan adwords reklam uygulaması ile Türkiye’de fazla arama yapılan uygulamaların başında gelir. % 99 oranında internet kullanıcısı tarafından tercih edilen ve bilinen bir reklam uygulamasıdır. Ve teknolojik alt yapısını da her gün genişleterek ilerleme devam etmektedir.

Adwords reklamları küçük, orta ve büyük ölçekli olarak hizmet verir. Bu sistem ile herkes hedef kitlesini belirleyebilir, sayfa ziyaretinde bulunabilir ve kategorileri, konuları belirleyebilirsiniz. Google ads ile istenilen anahtar kelimeler belirlenir ve bu uygulama içerisinde kullanılır. Bu anahtar kelimeler sayesinde ise reklamlar izlenilirlik payını yükseltebilir. Reklamlar görsel olarak gösterilebilir ve içeriği kullanıcılar tarafından ziyaret edilebilir. Adwords reklamları ile potansiyel müşteri portföyü oluşturulmuş olur.

 

Google Adwords Reklam Modelleri

Bu modeller şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Görüntülü reklamlar,
 • Arama ağı ile çıkan reklamlar,
 • Uygulama reklamları,
 • Video reklamlarıdır.

Yukarıdaki reklam modellerinden biri seçilerek adwords aracılığı ile reklam dünyasına dahil olmak mümkün. Ancak ilk olarak rakip işletmelere ve kurumlara karşı nasıl bir yapıda reklam vermek gerektiği tespit edilmelidir. Portföye uygun bir reklam modelinin seçilmesinde yarar vardır. Google reklam ile belirlenen bir reklam modeli bünyesinde ticari hacim artabilir. Adwords global ölçekli bir sistemdir. Bu sayede etkin kullanılan bir adwords uygulaması ile gerekli verimi almak mümkün. Gerekli müşteri verimi da sağlanmış olacaktır.

 

Adwords Reklam Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bütçenin en iyi şekilde belirlenmesi gerekir.
 • Müşteri çekme odaklı olunmalı bu alana dönük portföy oluşturulmalıdır.
 • Özellikle anahtar kelimeler iyi seçilmelidir.
 • Açılan sayfalara yönelik gerekli kontroller sağlanmalıdır.
 • Yer hedefleri iyi yapılmalıdır.
 • Sonuçlar iyi analiz edilmelidir. Buna göre optimizasyonlar geliştirilmelidir.
 • Bu aşamada arama terimi raporlarından da yararlanmakta fayda vardır.
 • Hem görüntülü hem de aramalı reklam ağlarından yararlanılmalıdır.

Yukarıda sayılanlara dikkat etiğiniz taktirde adwords reklam uygulamasını verimli bir şekilde kullanmış olursunuz. Nitelikli ve sürekli dönüş sağlanması adına yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesinde yarar vardır. Tek yapılması gereken şey ise iyi bir şekilde kontrollerin yapılmasıdır. İyi bir optimizasyon ile reklamlardan gerekli sonucu ve gerekli dönüşü almak mümkündür.

Adwords reklam, bireysel olarak açılıp kullanılabilen bir alanı temsil eder. Özellikle ticari hacimle iş yapan kişiler tarafından gerektiği zamanda yararlanılan bir sistemdir. Bireysel bir hesap olduğu için kurumsal olarak bir baskı üzerinde hissedilmez. Özgür bir şekilde hareket etme alanı tanınır. Dijital reklamlarda oldukça önemli olan link kaynakları ile daha fazla kişiye ulaşma imkanı da vardır. Oluşturulan bir link ağı ile anında binlerce kişiye ulaşılabilir. Ağ alanı genişletilebilir.

İyi belirlenmiş bir reklam modeli ile işe başlamakta yarar vardır. Sonrasında ise geliştirilen anahtar kelimeler yardımı ile sisteme giriş yapılır. Sistemde web sitelerine ait olan diğer uygulamalarda da yararlanılarak eksiksiz bir şekilde uygulamaya yoğunlaşabilirsiniz. Google ads hizmeti ile anında girişimcilik ruhu gelişebilir. Dijital bir marketing alanı ile hemen geri dönüşler alınabilir. Üstelik bir ay içinde portföy alanı iki katına çıkabilir. Bunun için tek yapılması gereken şey güçlü bir adwords reklam sitemine ihtiyaç duyulmasıdır.

 

Adwords Reklam Özellikleri Nasıl Olmalı?

 

Google dünya da en çok tıklanan ve ziyaret edilen web sitesidir. Daha doğru bir tanımlama ile bir arama motorudur. Kurulduğunda sadece webde sayfa bulmanıza yarayan şirket günümüzde bir çok alanda insanlara hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlerin en önemli kurduğu Google Adwords ya da yeni ismi ile Google Ads Türkçe karşılığı Google reklam desek yanılmış olmayız. Şirketlerin markalarını ya da ürün ve hizmetlerini müşterilerine duyurmak için reklam verdiği platform olarak tanımlayabiliriz. Bugün adwords da bir hesap açarak reklam verme kolaylığı elde etmiş oluyorsunuz. Google ads ile reklam vermek her ne kadar kolay bir işlem olsa da çok dikkatli ve doğru bir şekilde reklam yayını oluşturmak gerekir. Reklamlarınızın doğru etiketle ve doğru kitlelere ulaşması çok önemlidir. Eğer Google reklam da bunu sağlayamazsanız verdiğiniz emekler boşa gidecektir.

 

Alanında Uzman Hizmet Sağlıyorum

 

Google ads işletmenizin gelişmesi için daha iyi bir yere gelmesi bunun yanında ürün ve hizmetlerin daha çok müşteriye ulaşması için büyük bir avantaj sağlamaktadır. İster şirket ister tekil şahıs olun bu hizmet kullanıcılarına birçok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlardan en maksimum seviyede verim almak için bir uzmanla çalışmanız gerekmektedir. Ben Ads uzmanı olarak bu alanda şirketiniz için çözümler üreterek işini geliştirmek için çalışmaktayım. Benimle iletişim kurduğunuzda sizin için en iyi çözümler üreterek adwords reklamları aracılığı ile şirketinizin büyümesine yardımcı olacağım.

 

Sıkıntısız Hizmet Sunmaktayız

 

İşletmenizi benim aracılığımla ürettiğiniz ürün ve hizmetlerinizi Google reklam çalışmaları sayesinde doğru zamanda doğru hedef kitlenize tanıtarak işletmenizin büyümesini, ürün ve hizmetlerin müşterileriniz tarafından daha çok tercih edilmesini sağlar. En önemlisi sizinle aynı ürün ve hizmet sunan rakiplerinizin önüne geçmeyi sağlayacak. Yapacağım çalışma ile şirketinizi ihtiyaçlarını tespit ederek, bu ihtiyaçlar doğrultusunda reklam kurgusu kurarak ads hesabında Google aramalarında üste çıkacak şekilde anahtar kelimeler oluştururum. Reklam verdikten sonra Google den gelen raporlar doğrultusunda sürekli şekilde reklamları yenileyerek bilinirliğinizi kalıcı hale getirmiş olacağım.

 

Siteler İçin En İyi Uygulamalar

 

Google reklamlarında başarılı olmak ancak profesyonel bir destek almakla mümkündür. Dijital alanda yılların vermiş olduğu tecrübe ve yüzlerce menün müşteri referansı ile size bu alanda ne kadar iyi olduğumu göstermenin vermiş olduğu heyecanla çalışmalarımı yapmaktayım. Her şeyden önce şirketinizi şirketim bilerek hareket ediyor çalışmalarımı bu yönde yapmaktayım. Öncelikle şirket analinizi yapıyorum. Analiz en iyi sonucu veren bir yöntemdir. Analizler sayesinde şirketinizin hem ürünlerini hem de sağladığı hedef kitlesini çıkarmaktayım. Hedef kitle belirlemek reklam için olmazsa olmaz bir çözümdür. Aksi taktirde bir bebek ürünün bebeği olmayan bir bireyin ekranında çıkması bir işe yaramayacaktır. Reklam yayınlama süresince iş takibimi yapıyor reklamları sürekli arama motorunda çıkacak şekilde optimizasyonunu yapıyorum. Benimle çalışmaya başladığınızda sizin yapacağınız tek şey işinize odaklanmak ve ürün ve hizmetlerinizi devam ettirmek olacaktır.

 

Siten İçin En İyisi

 

Google Ads ve benim gibi bir uzmanla çalışmak normal bir reklam ajansı ile çalışmaktan çok daha uygun maliyetli olacaktır. Maliyet ve zaman kaybınızı minimum seviyeye indirmiş olacağım. Reklam çalışmalarınızın öncesinde ve sonrasında raporlar hazırlayarak ve devamlılığı konusunda çalışmalar yapıyorum. İnternet dünyası sürekli yenilik isteyen bir pazardır. Yenilikler olmadıkça aramalarda alt sıralamaya inmeye başlarsınız. Böyle bir durumla karşılaşmamanız için sürekli anahtar kelimeleri ve etiketleri ürünleriniz ile paralel olarak güncelliyor ve her ürününüzü hedef kitleye ulaştırmakta azami gayreti gösteriyorum. Benimle çalışmaya başladığınızda reklamlarınızın ne kadar etkili bir şekilde insanlara ulaştığına bizzat müşterilerinizin artması ile tanık olacaksınız.

 

05302220000
WhatsApp chat