Pazartesi , Ocak 17 2022
Home / Reklam / Adwords Uzmanı Kimdir? Ne İş Yapar?

Adwords Uzmanı Kimdir? Ne İş Yapar?

Adwords, Google tarafından sağlanan internet reklamcılığı programı olarak yaygınlaşmıştır. Google bugün dünyanın en geniş network ağına sahip platformudur. Bu büyük şirket, reklama gelirlerinin büyük çoğunluğunu reklamcılıktan kazanmaktadır. Geniş bir network ağına sahip Adwords, dijital pazarlama sektör için de vazgeçilmez bir reklam aracı olarak göze çarpmaktadır.

Adwords, çağımızda müşteri portföyünün genişletilmesi, yeni müşteriler kazandırılması ve satış ağının büyütülmesinde etkin bir rol oynamaktadır. Bir kaç dakika içinde dilenilen reklamın hedeflenen kitleye ulaşmak amacı ile yayınlanması fırsatını yakalamak için Adwords ideal.

Adwords Uzmanı Kimdir? Ne İş Yapar?

İşletmelerin, dijital pazarlama kapsamında Google Adwords’te yer alan reklamlarının rapor analizlerini, reklam planlamalarını, reklam kurulumlarını, performans takibi ve raporlamalarını yapan uzman olan kişi adwords uzmanı olarak tanımlanır. Oluşturduğu reklam kampanyalarını izleyerek optimasyon çalışmaları yapan adwords uzmanı bu alanlara ilişkin takip ve kontrol işlemlerini de yakından takip ederek kontrolünü gerçekleştirir.

Sem veya Seo uzmanı olarak da adlandırılan adwords uzmanı, işletmenin müşteri hedef kitle analizini yapar. Hedef kitle analizine bağlı olarak bu hedef kitleye yönelik olarak doğru anahtar kelimeleri seçer. Maliyet hesaplamalarını ve bununla birlikte bütçe yönetimini de gerçekleştirir.
Kampanyaların performans analizlerini gerçekleştirmek adwords uzmanı görev tanımına giren önemli işler arasında yerini alır. Performans analizlerini gerçekleştirerek raporları ve bu raporlara ilişkin düzenli aralıklarla gerekli bilgi akışını işverene iletmektedir.

Adwords Uzmanlarının Maaşları Hakkında Bilinenler    

Bu önemli görevleri ifa eden adwords uzmanı unvanını taşıyan kişilerin aldıkları maaşlarda oldukça merak edilmektedir. Adwords uzmanlarının aldıkları maaşlar, genel olarak reklam bedeli üzerinde komisyon baz alınarak belirlenmektedir. Maaşların üst limiti yoktur. Sorumlu olunan bütçeye, deneyime ve çalışılan şirketin politikalarına göre değişiklik arz edebilmektedir.

Adwords Uzmanı Nasıl Olunur?

Dijital pazarlama ve seo pazarlama kapsamında önemli bir faaliyeti üstlenen adwords uzmanı olmak için belirli aşamalardan geçmek ve bu aşamaları başarı ile tamamlamak gerekir. Bunun için ilk adım sertifikalı eğitim programlarına katılmaktır. Bu kaliteli, güvenilir ve konusunda uzman eğitmenler tarafından verilen eğitim programları sonunda başarılı olmanız akabinde sertifikanızı alabilirsiniz. Sertifika sahibi olmanın yanı sıra gerçek bir uzmanın nasıl çalıştığı hakkında etkili bir şekilde tecrübe kazanmakta bu sektörde çalışmayı amaçlayan kişiler için son derece önemli bir husustur.

Adwords Uzmanlığı Eğitiminin Önemi

Bu eğitimle birlikte, alanında uzman, sektörde uzun yıllar değerli tecrübeler edinmiş eğitmenlerin sunduğu teorik ve uygulamalı eğitimler ile yeni ve etkili stratejiler geliştirme becerisini de kazanabilirsiniz. Bu noktada kişisel gelişime verdiğiniz önem ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etme özelliğinizde olumlu yönde rol oynayacaktır. Deneme yanılmaları dahi bilinçli bir şekilde kendini geliştirmek için yapabilir düzeye gelinmesi de amaçlanır.

Sertifika sahibi olan, Google adwords uzmanı olmak için sınavları başarı ile geçen uzmanların neler yaptıkları ve çalıştıkları firmaların vizyonlarına nasıl katkı sağladıkları hakkında bu eğitim sayesinde detaylı bilgi sahibi olunabilmektedir.

Adwords Uzmanlığını Destekleyen Eğitimler  

Google adwords uzmanı olmak isteyen kişilerin, dijital pazarlama ve Google analytics üzerine adwords eğitimini destekleyen eğitimler almaları kişisel gelişimleri açısından uzmanlar tarafından özellikle tavsiye edilmektedir. Google adwords uzmanı olan kişilerin dijital pazarlama seo ve sem gibi konular hakkında bilgi sahibi olması faydalı olacaktır.

Adwords Uzmanlık Alanında Yetkin Olunması Gereken Hususlar

Google adwords uzmanı olarak şu hususlarda yetkin olunmalıdır:

– Hesap kurulumunu doğru yapma
– Detaylı anahtar kelime çalışması yapma
– Jenerik, long tail, marka aramalarını detaylı kurgulama
– Çapraz negatif anahtar kelime çalışması yapma
– Etkili hedeflemeler oluşturma
– Doğru teklif stratejileri geliştirme
– Bütçeyi doğru bir şekilde yönetme
– Optimizasyon süreçlerine hakim olma
– Raporlama ve ölçmeye hakim olma
– Roas ölçümü yapabilme
– Karlılığı artırabilecek ölçümler yaparak dönüşüm oranını yükseltme
– Google Analytics ile remarketing listeleri oluşturarak Adwords’te hedeflemeler gerçekleştime

Beylikdüzü İlçesinde Adwords Eğitim ve Uzmanları

İstanbul’da yoğun bir iç ve dış ticaret, bilişim ağı sektör akışı mevcut. Bu alanlar ve daha bir çok alanda çalışmalarına kesintisiz olarak başarı ile devam eden sayısız prestijli şirket İstanbul’da bulunuyor. İstanbul’un gözde ilçelerinden biri de Beylikdüzü. Bu hareketli bir iş yaşamının hakim olduğu ilçede ve Beylikdüzü çevresinde firmalarınız için Google adwords uzmanı ihtiyacınız varsa öncelikle bu alanda hizmet alabileceğiniz firmalar ve sizler için nelere yapabilecekleri konusunda iyi bir araştırma yapmalısınız.

Bu araştırmanızı internette yer alan arama motorlarına Beylikdüzü ilçesi adwords uzmanı yazarak kolaylıkla ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Freelancer sistemi ile çalışan uzmanlardan da hizmet almak istediğiniz konuları spesifik olarak belirterek yardım alma imkanınız var. Sektörde tanınan ve başarılı işlere imza atan adwords uzmanları veya bünyelerinde bulundukları Beylikdüzü merkezli bilişim firmalarına öncelik vermeniz için tavsiye edilmektedir.

Reklam Vermek İçin Doğru Adres 

Beylikdüzü’nde yer alan iş yeriniz için etkileyici bir reklam vermeyi düşünüyorsanız reklam vermek için doğru adres yine Beylikdüzü. İş hacminizi artırmak isteyip ne yapması gerektiğini bilmeyenler için de en doğru adres beylikdüzü. Adwords reklamlarınızı yönetecek ve sizi hedeflerinize ulaştıracak başarılı adwrods uzmanı yada uzmanlarına bu ilçede rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu ilçenin merkezi dışında yakın çevresinde faaliyet gösteriyorsanız yine yolunuz beylikdüzü’ne düşmeli.

İstanbul’un beylikdüzü ilçesi veya yakınlarında yaşayanlar, iş yerleri buralarda olanlar uygun bir bütçe ile istedikleri adwords hizmetine ulaşabilirler. İnternet üzerinden 7/24 saat kesintisiz iletişim imkanları da mevcuttur. Randevu alınarak görüşmeye gelinmesi de isteğe bağlı olarak tercih edilir. Sosyal medya reklamı için beylikdüzü ve civarında adwords uzmanlık hizmeti arıyorsanız ticari ve teknolojik gelişmelerin yakından takip edildiği bu ilçede sizlere bu alanda en iyi hizmeti sunabilecek bir çok firma ile karşılaşmanız mümkün.

Adwords Uzmanlarının Hizmet Anlayışı ve Reklam Hizmetleri 

İstanbul’un beylikdüzü ilçesinde adwords alanında faaliyet gösteren uzmanlar, müşteri memnuniyetli yaklaşımları ve güleryüzlü hizmetleri ile yanınızda. Google adwords reklamı, facebook reklamı, youtube video reklamı, uygulama reklamı vererek müşteri sayınızı artırarak amaçlarınızı gerçekleştirmeniz imkansız değil. Facebook reklamı vermek web sitenizi, ürünlerinizi, sunduğunuz hizmetleri, hedeflediğiniz müşteri kitlesine en kısa sürede ulaştırmanızı sağlar.

Reklam Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Beylikdüzü bölgesinde internet reklamı veren firmaları araştırıyorsanız sosyal medya çalışmalarından faydalanmak gerekmektedir. Teknik olarak bilinmesi gereken en iyi reklam kanallarının bir firma ya da kuruluşa ne ölçüde faydalı olacağının saptanmasıdır. Firmaların, reklam kanalarını seçerken hedefledikleri kitlenin, o reklam kanalındaki kitlede olup olmamasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Uygun reklam fiyatları sunan firmalar sayesinde gelirin artırılması, daha fazla para kazanılması mümkün olmaktadır.

İnternet ortamındaki rekabet çok fazladır. Bu sebeple kişiler ve firmalar reklamlara ve reklama ilişkin danışmanlık hizmetlerine oldukça ihtiyaç duymaktadırlar. Beylikdüzü’nde yer alan reklam ajansları, reklam vermek isteyen kişiler ve firma yetkilileri ile bir araya gelerek reklam hizmetlerine dair stratejik bir yol haritası oluştururlar. Bu reklamlarla hedeflenen, reklam konusu ürün veya hizmetlerin ön sıralara taşınması, listelerde üst seviyelerde yerini almasıdır. Tamamen tüketiciye yönelik olarak yapılan reklamlar, hizmet ya da ürün sunan kişilere bir çok fayda sağlamaktadır.

Google görsel reklamlar sayesinde reklam veren kişiler, hedef kitlelerine daha kolay ve kısa sürede ulaşabilmektedir. Reklam veren kişilerin pazarlamak istediği ürün ya da hizmetlerin resimleri çeşitli sitelerin çeşitli yerlerinde çıkarak kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Bu sayede de pazarlama süreci hızlandırılarak satış dilimleri büyümektedir. Google adwords rozeti sahibi olan bilişim firmaları ihtiyaçlarına göre Google reklam çözümleri hususunda danışmanlık hizmeti vererek firmaların yeni müşteriler kazanmalarına ve karlılıklarını artırmalarına yardımcı olurlar.

Beylikdüzü İlçesinde Reklam Veren Başlıca Sektörler

Beylikdüzü ilçesinde en çok reklam veren başlıca sektörler; butik pasta, nakliye ve araç kiralama, eğitim kuramları, temizlik sektörü, doğalgaz, kombi ve bakım servisleri, güzellik ve bakım hizmetleri, turizm şirketleri, online alış veriş siteleridir. Bu sektörlere her gün yeni firmalar eklenmektedir. Bu durum reklamları gücü ile doğrudan ilişkilidir. Adwords hizmetleri, reklamların etkinliği üzerine kurulan çağın gereksinim duyduğu önemli bir hizmettir.

Beylikdüzü İlçesinde Adwords Hizmetlerinin Kapsamı 

Kaliteli ve detaylı hizmet anlayışları ile beylikdüzü ilçesindeki adwords hizmetleri tercih ediliyor. Bu hizmetlerin kapsamında; video prodüksiyon, fotoğraf prodüksiyon, dijital reklam, marka danışmanlığı, internet sitesi hizmetleri, sosyal medya danışmanlığı, Adobe ürünleri, Google ürünleri, Facebook  ürünleri hakkında hizmetler verir. Free lancer çalışma tarzı tercih edilerek giderlerin azaltılarak gelirlerin artırımı şeklinde bir bütçe planı da tercih edilebilir.

05302220000
WhatsApp chat