Pazartesi , Ocak 17 2022
Home / Reklam / Adwords Uzmanı

Adwords Uzmanı

Adwords Uzmanı

Adwords uzmanı, Google adwodrs kampanya sürecine ilişkin her şeyi profesyonel olarak yöneten kişilere denir. Özellikle online çalışma sitelerinin çok bilinirliğinde ve cirosunda adwords uzmanları önemli rol oynar. Yeni adıyla “Google Ads” de denilmektedir. Google adwords ile şirketler daha fazla getiri ve kar elde edebilir.

 

Adwords uzmanları ile bir şirketin bilinirliği nasıl artırılır inceleyelim; eğer bir şirket olarak adwords kullanıyorsanız sonuçları ölçümlemeniz gerekir. Yani harcanan zaman ve para karşılığında ne alıyorsunuz bunun bilinmesi gerekir. Bizler adwords uzmanları ile beraber hesabınızın maksimum düzeyde sonuç vermesini sağlıyoruz. 50’ye yakın faktörü optimize etme gücümüz var. Şirkete yönelik oluşan adwords kampanyalarını daha karlı yapmak için 6 yol izlemekteyiz;

 • Ölçümler ve strateji,
 • Akıllı kararlar alma,
 • Site içi optimizasyonu sağlama,
 • Gelişmiş hedefler,
 • Maliyet ve bütçeye yönelik optimizasyon geliştirme,
 • Anahtar kelime seçimi.

Adwords ’un Faydaları

 

Adwords uzmanı ile şirketler, kurumlar ve kişiler birçok yarar sağlayabiliyor. Bunlar şu şekilde verilebilir;

 • Adwords uzmanı olarak şirketinize ve kurumunuza yönelik reklam verip rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayabilirim.
 • Müşteri hedef kitlenizi anında belirleyip daha geniş bir portföye ulaşmanızı sağlayabilirim.
 • Tüm işlemleri en hızlı ve en kısa sürede yapmaktayım.
 • Siteme yönelik işleyişten maaş aralıklarında alınan eğitimlere kadar tüm sorulara cevap bulmaktayım.
 • Reklam verenlere yönelik verdikleri reklamları web sitesinde en alt ya da en üstte yer almasına yardımcı olabilirim.
 • Aynı zamanda sadece web sitesinde değil diğer sosyal medya mecralarında da reklamlarınızın yer almasını sağlayarak izlenilirlik payını arttırabilirim.

 

Google Adwords ’un Kullanımı

 

Google adwords freelance adwords uzmanları tarafından yönetilebilen ve hedef kitleye ulaşmayı sağlayan bir alanı temsil eder. Bu alan içinde yer alan ağ reklamları, videolar vb. birçok kişiye ulaşılması hedeflenir. Adwords uzmanı ile büyük bir portföy yakalayabilirsiniz.

 

Google adwords ’ta ücretlendirme tıklanma başı maliyeti olarak hesaplanır. Sabit bir değer yoktur. Reklamlarınız görüntülensin diye herhangi bir ücret ödemezsiniz. Önceden belirlenmiş olan maliyet ne ise reklam tıklandığı zaman o ödenir. Tıklanma başı maliyet ve ödemeler de sektöre göre değişkenlik gösterir. Google adwords ile reklamınız kaç kişi tarafından izlendi, kaç kişi tıkladı, gibi yerleri inceleyebilirsiniz.

 

Ayrıca reklamınız için seçtiğiniz anahtar kelime kaç kişiye ulaşırsa reklamınız o kadar fazla izlenir. Anahtar kelimeler ise adwords uzmanı denilen kişilerce yani bizler tarafından belirlenir. Bu sayede reklamınız birçok web sitesinde 650.000’den fazla uygulamada ve tüm dünyada yayına girer. Yani milyarlarca insana ulaşabilir. Bu da 1 milyardan fazla insana ulaşmak demektir. Böylelikle gerçek zamanlı sonuçlar elde etmiş olursunuz.

Adwords Uzmanları Kimdir? Tüm Detayı İle.

 

Ben adwords uzmanı olarak işletmenizi web sitesinde pazarlama görevini görmekteyiz. İşletmenize yönelik reklamlar hazırlayarak web sitesine ve sosyal medya uygulamalarına yükleyip bilinilirliğinizi arttırmaya çalışmaktayım. Bu sayede arama motoru ile işiniz ve işinizle alakalı her şeye ulaşabilmek mümkün olacaktır.

 

Freelance adwords uzmanı olarak reklam kampanyalarınızı yönetip kaç kişiye ulaştığını incelemekteyim. Bu sayede portföy alanınız genişlemektedir. Hedef kitleniz ortaya çıkmış olacaktır. Bununla birlikte rakip analizleriniz de hesaplanacak ve iş potansiyelinizi yükseltme fırsatı doğacaktır. Bunun karşılığında ise sizden belli bir ücret talep ederim. Bu ücret başta konuşulup anlaşılan ücreti kapsar. Reklamınız ne kadar fazla izlense de ücret artırımı yaşanmaz. Ücret özetimiz ise şöyledir;

 • 0- 5.000 TL arası aylık bütçe için; %20,
 • 5.000 TL ile 10.000 TL arası aylık bütçe için; %15,
 • 10.000 TL ve üzeri bütçe için; %10 komisyon.

 

Adwords Uzmanı Neler Yapmalı?

Alışverişin internet ortamına taşındığı bu zamanda firmaların ve şirketlerin tanınması için verilen reklamların değeri de artmaktadır. İnsanların işlerinin büyütmesi verdiği reklam ile ilişkilidir. Sizde var olan şirketinizin büyümesi için mutlaka insanlara tanıtmak zorundasınız.

 

Google birçok şirketin büyümesine yardımcı olmak için Google Adwords yani Google reklamları olarak şirketlerin insanların tanınmasını sağlıyor. Google Adwords kısa ismiyle Google Ads şirketlerin büyümesi, getirilerinin artması için çok iyi bir iş ortağıdır. Günümüzde bir arama motoru olmasına rağmen en çok ziyaret edilen web tarayıcı olan Google, ziyaretçilerine Google Ads uygulaması ile şirketlerinizin reklamlarını göstermektedir. Bunun için şirketiniz için bir Google Ads hesabı açmanız ve bu hesap üzerinden şirket reklamlarınızı vermeniz gerekmektedir.

 

Şirket reklamlarınızın verilmesinde bazı püf noktalar var. Bu püf noktaları bilmek iş reklamlarınızın doğru kitleye ulaşmasını sağlar ve verimliliğini artırır. Ben Adwords Uzmanı olarak bu konu da size yardımcı olacağım. Hesabınızın yönetimini en doğru şekilde yaparak daha az bütçeye daha çok kitleye ulaşmanızı sağlarım.

 

Neden Bir Adwords Uzmanı ile Çalışmalısınız?

 

Google Ads hesabınız doğru bir şekilde kullanılmadığında hem maliyet olarak hem da vakit olarak size pahalıya patlayabilir. Şirketinizin satışlarını artırmak hedefinde iseniz ve Google Ads kullanıyorsanız burada verdiğiniz reklamların sonuçlarını ölçümlemeniz gerekmektedir. Yaptığınız reklamlar kullanacağınız etiketler aracılığı ile Google tarafından insanlara gösterilmektedir. Bu konuda kullanıcıların arama yaptığında sizi bulmaları için bir Adwords Yöneticisi olarak hesabınızı yöneterek size yardımcı oluyorum.

Benim yardımımla Google kullanıcıların maksimum şekilde firmanızı bulmasını sağlıyor ve her kullanıcıyı potansiyel bir müşteriniz yapıyorum. Bu yaparken bazı kullandığım yöntemlerim var. Bu yöntemler şimdiye kadar çalıştığım tüm danışmanlık yaptığım şirketlerde olumlu sonuç verdi ve benimle çalışan her şirketin doğru kitleye ulaşmasını sağladım.

 

Adwors Uzmanlarının Faydaları

 

Şirketinizin Google Ads hesabında reklam verirken en önemli noktalardan biri kullanılan anahtar kelimelerdir. Doğru kullanılan anahtar kelime şirketinizle ilgili yapacağı aramalarda sizi daha kolay bulacaktır. Adwords uzmanı olarak şirketiniz için verdiğim reklamların maliyet ve bütçe kontrolünü sağlıyorum. Böylelikle yüksek maliyet yükümlülüğünden kurtulmuş olacaksınız.

 

Hedef kitlesini geliştirmiş hedefler belirleyerek şirketinizin büyümesinde etkin rol alırım. Şirketinize ait site içerisinde gerekli revizeleri yapmanızı sağlar ve sitenin kullanımı zenginleştiririm. Ortak akıllı kararlar doğrultusunda şirketinizin reklam stratejini belirler ve reklamların size sağladığı faydaları ölçümleyerek düzenli bir şekilde sunarım. Bunların yanında benim Freelance Adwords uzmanı olmamda size birçok avantaj sağlayacaktır.

 

Freelance Adwords Uzmanı Olarak Devamlı Yanınızdayım

 

Google Ads ile işinizi büyütmek istiyorsanız sürekli reklam kampanyalarınızla ilgilenmelisiniz. Bu da işleriniz arasında size ekstra bir iş yükü demektir. Siz işinizle ilgilenin ben işinizi büyütmekle sizi daha çok müşteri ile buluşturmakla ilgileneyim. Bunu yaparken devamlı analiz ve reklam politikası geliştirerek daha uygun bütçe ile kampanyalarınızı yönetirim.

Normal şartlarda verdiğiniz reklam bütçesi ile benimle çalışarak aynı bütçe doğrultusunda yüzde 75 oranın üzerinde size geri dönüş almayı sağlarım. Ben sizin reklam işlerinizle ilgilenirken siz sadece işlerinizle odaklanır mal ve hizmet üretmeye devam edersiniz. Oluşturacağım anahtar kelimeler ile paranızı boşa harcamadan her reklamınızın doğru kişilere ulaşacaktır. Hedef kitlenize ulaşan reklamlar şirketinizin büyümesine doğrudan yansıyacaktır. Normalin üzerinde satışlarınızın arttığını gözlemleyebileceksiniz.

 

Adwors Uzmanı Neden Önemlidir?

 

Bir ajans ile anlaşma yapmak istediğinizde aylık reklam bütçenizin çok yüksek olduğunu görmüş olacaksınız. Oysa Freelance Adwords uzmanı olarak benimle çalışmanız ajansların çıkardığı astronomik rakamların yanında çok küçük kalacak bir bütçe ile çok daha verimli bir pazarlama yöntemi yapacağımı göreceksiniz. Siz sadece işinize odaklanın gerisini ben iyi bir çözüm ortağınız olarak reklam işlerini yapmış olacağım.

05302220000
WhatsApp chat