Pazartesi , Ocak 17 2022
Home / Reklam / Adwords Uzmanına Neden İhtiyaç Vardır

Adwords Uzmanına Neden İhtiyaç Vardır

Özellikle şirketler yani markalar, isimlerinin veya markalarının hem bilinirliğini hem de internette ki bulunurluğunu arttırmak için Adwords uzmanına ihtiyaç duyarlar. Adwords uzmanının yapabileceği en büyük şeylerden biri, verilen bütçeden en yüksek performansı alan ve elde edebilecek en düşük satış veya olası satış başına maliyetle sonuçlanan etkili bir kampanya oluşturmaktır. İlk başta belki biraz karışık gelmiş olabilir bu yüzden biraz daha konuyu açmak istiyorum.

Bir Adwords Uzmanı Neler Yapabilir? 

1. Google Arama, Google Görüntülü Reklam Ağı İş Ortakları ve Google Mobil Reklamlarda tıklama başına ödemeli reklam kampanyalarınızı oluşturur.

2. Teklif vereceğiniz anahtar kelime öbeklerinin bir listesini oluşturmak için anahtar kelime araştırması yapar.

3. İstenildiği takdirde Google Görüntülü Reklam Ağı İş Ortakları sitelerinde ve mobil cihazlarda yayınlanacak reklamlar oluşturur.

4. Farklı başlıklar ve farklı reklam kopyaları oluşturarak farklı reklamları test eder veya oluşturur.

5. Tekliflerinizi yönetir

6. Google Arama’ya hangi anahtar kelimelerin girildiğini belirleyerek bunun reklamınız ile bağlantılı hale getirerek daha fazla görülmesini sağlar.

7. Ziyaretçilerin reklamınızı kaç kez tıkladığını, hangi reklamın tıklandığını ve reklamın hangi anahtar kelimenin görüntülendiğinin istatistiklerini belirler

8. AdWords Reklam Gruplarınızın her biri için hedeflenmiş açılış sayfaları oluşturmak üzere sizinle birlikte çalışır.

Adwords uzmanının En bilinen ve genel görevleri vardır. Bu görevlerin dışında şirketin veya kişinin isteğine göre başka görevleri de olabilmektedir. Bu tamamen Adwords uzmanı ile yapılan karşılıklı görüşmelerle ne istenildiğine bağlıdır.

Adwords Uzmanı Ne Kadar Fark Yaratabilir

Aslında bütün farkı yaratan Adwords uzmanının yetenekleridir diyebiliriz. Adwords uzmanı yatırımlarınızın değerini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmak için Adwords kampanyaları dikkatli bir şekilde oluşturulmalı ve dikkatli bir şekilde yönetilmelidir. Bir  Adwords uzmanı, karlı bir kampanya ve reklam ile sizi yükseltebilirken başka bir Adwords uzmanı sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

 Bir AdWords Uzmanı Tıklama Başına Maliyetinizi Azaltabilir mi?

Bir satış yapmadan önce, bir olası satış elde edebilmek için önce kişinin web sitenize tıklaması  gerekir. Bir Adwords uzmanı, tıklama başına maliyetinizi etkili bir şekilde nasıl düşüreceğinizi bilir. Bunu, kampanyanın veya reklamın verimli bir şekilde oluşturulmuş  anahtar kelimelerle, coğrafi bölgelere göre ihtiyaç belirlemesine önem göstermesiyle, yeniden pazarlama stratejileri ile çeşitli yöntemlerle yapabilir. Bu kesinlikle tıklama başına maliyeti düşürür ve mükemmel hedef kitleniz olan uygun ziyaretçileri web sitenize yönlendirir böylece amacınıza ulaşmış olursunuz.

AdWords Uzmanı İle Çalışmak Kârlı mı? Para Harcamaya Değer mi?

Diyelim ki bir  ile çalışmıyorsunuz. O halde kampanyanızı ya da reklamınızı kendi başınıza ele almaya çalışacaksınız. Hiç bilmediğiniz bir konu ise muhtemelen eğitimlerle uğraşacaksanız buralara para dökeceksiniz ve giden onca zamanınız da yanında diğer bir zarar olacak. Diyelim kendiniz yapmayacaksınız ancak işinizi daha ucuza getirmek için ucuza yapan birilerini bulacaksınız. Ucuza bulduğunuz biri ya Adwords uzmanı olmayacak ya da deneyimsiz bir kişi alacaksınız. Bu şekilde biraz daha ucuza kaçmak aslında daha fazla para, zaman ve kaynak israfına yol açar. Çünkü reklamları etkili bir şekilde yürütebilecek bir Adwords uzmanı bile birkaç yılda  eğitimini tamamlar. İyi bir Adwords uzmanı hem zamandan hem paradan tasarruf sağlayarak işinizi büyütmenize yardımcı olabilecekken sizce hangisi daha kârlı olur? Bu yüzden ben her zaman iyi bir Adwords uzmanından yana olmuşumdur.

İyi Bir Adwords Uzmanı Nasıl Belli Olur

Bir Adwords uzmanının ne kadar iyi olup olmadığı en çok dönüşüm maliyetinden yani fiyat-performans istatistiklerinden belli olur. Bir dönüşüm bir ürün sipariş edildiğinde gerçekleşir. Bu dönüşümleri izlemenin yolları vardır. Reklamın sunulma oranlarına bakmak, reklamın güçlü bir mesaj oluşturup oluşturmadığı incelemek. Doğru kullanıcıları hedefleyip hedeflemediğini araştırmak bu anlamda en iyi yollardır. Bir AdWords uzmanı çok daha iyi bir dönüşüm oranı aldıysa o Adwords uzmanı daha iyidir anlamı taşır. Peki, bir Adwords Uzmanı nasıl daha iyi dönüşüm oranı alır?

Adwords Uzmanı Nasıl Daha İyi Dönüşüm Oranı Alır

Doğru müşterilere, doğru kampanyaya, doğru tıklama başına maliyete, doğru anahtar kelimelere, doğru reklamlara vb. Odaklanarak daha iyi dönüşüm oranları elde edilir. Dönüşüm oranı ile, size yeni bir potansiyel satış veya sipariş elde etmek için kaç tıklama gerektiğini kastediyorum. Bunun bir hesaplaması yapılır  ve belirli bir dönüşüm oranı yüzdesi elde edilir. Dönüşüm oranı ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir. Bu, şirketinizin dönüşüm sağlama ve müşteri olma şansı daha yüksek olanları hedeflediği anlamına gelir.

Dikkat edilmesi Gerekenler

Sizin veya Adwords uzmanının mutlaka dikkat etmesi gereken olmazsa olmaz bazı bilgiler vardır. Bunlara önem verildiği taktirde başarıyı yakalamak şüphesiz çok daha kolay olur. Özellikle dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları ;

* Kampanyalarınızı ve reklamlarınızı, sunduğunuz ürün sayısına ve sunduğunuz ürün türüne göre segmentlere ayırdığınızdan emin olun. Örneğin AdWords hesabımızı ele alalım: Kampanyalarımızı birkaç farklı şekilde bölümlere ayırdık – önce ürün türüne, ardından markaya, modele, renge vb. Göre. Bu şekilde potansiyel bir müşteriye doğru mesajı iletebilirsiniz ayrıca teklif olarak maliyetlerinizi de düşürür.

* Etkili bir kampanyayı yönetmek aynı zamanda anahtar kelimelerinizi sürekli olarak izlemek anlamına gelir – ürün kampanyalarına daha uzun kuyruklu anahtar kelimeler ekleyin. Daha düşük maliyetlerle daha fazla hedeflenmiş kişi getirir.

* Adwords uzmanı ile çalışsanız dahi her zaman dönüşümü kontrol edin. Advords uzmanının yaptıklarından sonra ki satışlarınızı ve Adwords uzmanı kullanmadan önce ki satışlarınızı karşılaştırın.

* Her zaman fazla para harcamak fazla gelir kazanmak anlamı taşımaz. Adwords uzmanının amacının düşük maliyetle yüksek artış sağlaması olduğunu unutmayın.

05302220000
WhatsApp chat