Pazartesi , Ocak 17 2022
Home / Reklam / Adwords Uzmanıyla Çalışmanın Nedenleri

Adwords Uzmanıyla Çalışmanın Nedenleri

Tıklama başına ödeme almak için ilk adımlar genellikle Adwords’teki bir uzmanla çalışmak olmaz. Bir işletme sahibi genellikle başkalarının neler yaptığını inceleyerek önce bir sürü araştırma yapar. Markalarını ve ürünlerini en iyi  şekilde belirle ve bir anahtar kelime listesi oluştururlar. Sonuçta, bu ürünler ve pazardaki tüm araştırmaları yaptıkları için bu çok iyi bir yol. Bir işletme sahibi, bu noktada ne sattıkları konusunda en önde gelen uzmandır.

Bununla birlikte, bir adwords uzmanının yapacağı çok daha fazla şey vardır. Tıklama başına ödeme reklamcılığı,  bir ürünle hangi anahtar kelimelerin iyi gittiğinden çok daha fazlasıdır.  Bir işletme sahibi, hedeflemek istedikleri anahtar kelimelerin potansiyelini ve ayrıca tıklama başına ödeme reklamcılığı yoluyla daha fazla trafik ve potansiyel satış elde etme fırsatını görebilir. Ancak adwords uzmanı bunun nasıl yapılacağını hem görüyor hem anlıyor hem de geliştirebiliyor. Peki, adwords uzmanı ile çalışmak ne kazandırır?

Adwords Uzmanı Zaman Kazandırır

İşletmenin sahibisiniz ve muhtemelen işletmede oynamak için birkaç rolünüz var. Mağaza web sitenizi ve pazar mağazanızı çalıştırırken pazarlama ve ilgili tüm konulara dikkat ediyor olabilirsiniz. Belki de şirket kültürünü ve vizyonunu canlı tutarken, kaynaklardan envantere ve müşteri hizmetlerine kadar her şeyi bizzat denetliyorsunuz. Ayrıca, işinizi sonraki aşamalarda ileriye taşıyacak tüm yeni fikirlerin arkasındaki kıvılcım da olabilirsiniz. Ama herkesten daha iyi, bir göreve başlamanız için yeterli saatin olmadığını biliyorsunuz.

Tıklama başına ödeme reklamcılığı son derece tekniktir ve katı bir süreçtir ve sürekli izleme gerektirir. Özellikle ilk gerçek kampanyanızı yürütecekseniz, her şeyi doğru yapmak haftada birkaç saat sürecektir. Tıklama başına ödeme almak biraz zaman alır. Yapılacak mantıklı şey, kendinizi bu yükten kurtarmaktır, böylece kendinizi önceden hazırladığınız ve özel uzmanlığınıza ihtiyaç duyan görevlere hazırlayabilirsiniz.

Tıklama başına ödeme gibi meşakatli bir süreci olan işi ise adwords uzmanı gibi  işi kısa bir süre içinde gerçekleştirebilecek bir uzmana bırakın. Böylece bu işe ayıracağınız zamanı çok daha verimli olabileceğiniz ve uzmanlığınız olan diğer işlere harcayabilirsiniz. Unutmayın ki adwords uzmanının size kazandırdığı zaman günümüzde hiç bir parayla bile satın alınamayan en değerli olgusudur.

İşinizde Büyümenizi Sağlar

Bir adwords uzmanı tıklama başına ödenen her şey hakkında yaptığınızdan çok daha fazlasını biliyor. Araştırmanızı yaptınız ve bir kaç şey biliyorsunuz, doğru. Ancak birkaç saat makale ve raporları okumak ve diğer girişimcilere danışmak sizi bir uzman yapmaz. Tıklama başına ödemeden yararlanmaya başlamanız gerektiğini ve iş görünürlüğünüzü artırmak için harikalar yaratacağını bilmek için yeterli bilgiye sahip bir uzman varsa. Bir adwords uzmanı kullanılması demek uzmanlıkları sayesinde kampanyalarınızı verimli bir şekilde yürütmesine izin vermeniz demek. Buradaki rolünüz onları marka ve pazar bilgisi ile donatmak ve arama motoruyla savaşmak için işe almak olmalıdır. Çünkü bu onların rolüdür. Bunun için yıllarca eğitimini alarak, sadece bu iş üzerine çalışarak  hazırlanırlar ve sizden  çok daha etkili bir şekilde yapabilirler.

Gelir – Gider Dengesi

Bütün insanlara para kazanmadan ya da kazanacağı garanti olmadan kazanma ihtimali için para vermek zor gelir. Bu yüzden şirket sahipleri de bir adwords uzmanı tutacaksa bunun kendisine gelirini ve giderini mutlaka hesaplar ve gideri başta çıkacağı için öncelikle kendisinin yapıp yapamayacağına veya buna gerek olup olmadığına kafa yorar. O halde madalyonun iki yüzü vardır ya adwords uzmanı olmadan bu iş yapılır ya da adwords uzmanı tercih edilerek. O halde madalyonun iki yüzüne de bir bakalım.

Adwords Uzmanı Kullanmadan Daha mı Kârlı?  

Önce madalyonun bu tarafını keşfedelim. Öncelikle, tıklama başına ödeme almak için kendinizi diğer önemli görevlerden uzaklaştırıyorsunuz. Fırsat maliyetini düşünün. Diğer görevler için harcadığınız zamanı azaltarak, bunların tamamen gitmesine izin vererek veya dikkatinizi bunlar arasında paylaştırıp tıklama başına ödeme yaparak kaybetme riskiniz nedir? Kendiniz tıklama başına ödeme yaparak tasarruf edeceğiniz parayı haklı çıkarabilir mi? İşte iş-yaşam dengesi devreye giriyor.

Maliyete bir lira bile verebilir misiniz? Kararın kişisel ve aile yaşamınız üzerinde nasıl bir etkisi olacak? Her şeyi dikkatlice tartın. Tüm alanlarda neyin değişeceğini ve bunun işletmeyi ve ilgili herkesi nasıl etkileyeceğini bilin. Bütün bunların yanında uzman olmadığınız bir konuda hatalar yapma şansınız sizce çok az mı? Peki, bu hataların size maliyeti olmayacak mı?

Adwords Uzmanı Kullanmak 

Şimdi madalyonun diğer tarafına bakalım. Kampanyalarınızı oluşturmak, izlemek ve gerektiğinde ayarlamalar yapmak için adwords uzmanı işe alacaksınız. İşe aldığınız adwords uzmanı, bu alanda sahip olmadığınız deneyim zenginliğine sahiptir. Bu, her yerde tasarruf anlamına gelir. Çalışılan  saatler daha düşük olacaktır. Ayrıca adwords uzmanı  daha hızlı ve daha verimli çalışacaktır.  Harcama en üst düzeye çıkarılabilir. Tabi ki böyle anlarda adwords uzmanı neyin en iyi nerede, ne zaman duraklatılacağı ve ne zaman yeniden odaklanacağını iyi bilir.

Her bir kampanyadaki tıklama bütçenizle ilgili deneme yapmak için ne kadar  maliyet veriyorsunuz? Bir adwords uzmanı kampanyalarınız için doğru kararları vermek üzere yıllardır süren kampanyalar hakkında bilgi birikimini geliştirmiş biri. Tıpkı bir işletme sahibi olarak sizin işiniz hakkında içgüdüler geliştirdiğiniz gibi, tıklama başına ödeme dünyasında manevra yapma içgüdülerine sahiptirler. Bütün bunların yanında bu kampanyalarda başarılı olan şirketlerin de  genellikle bir adwords uzmanı ile çalıştıkları da bir gerçek.

Beklenmeyen bölgesel hatta belki küresel problemlerde bu işin uzmanı olmayanlar paniğe kapılarak maliyetleri daha fazla artırabilecekken bu işin uzmanı olan adwords uzmanları yeterli tecrübeye ve bilgiye sahip olduklarından bu sorunlarla başa çıkabilirler.

Dediğim gibi madalyonun iki yüzü var biri bireysel biri ise adwords uzmanı ile çalışmak. Sanırım bu bilgilerden sonra madalyonun bir tarafı çok daha fazla ışıldıyor.

05302220000
WhatsApp chat