Pazartesi , Ocak 17 2022
Home / Danışmanlık

Danışmanlık

Danışman, belirli bir konuda uzman kişidir. Bu kişinin bilgi ve tecrübesini aktarması ise danışmanlık vermesi demektir.

Fitness danışmanlığı, spor salonu danışmanlığı, personal trainer stüdyo danışmanlığı gibi spor ile alakalı her konunun her noktasından benden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir konuda ne kadar çok okursanız ve öğrenirseniz bilgili bir kişi olursunuz, lakin ne kadar çok yaşarsanız tecrübeniz artar. Bu yaşanmışlık ise ne kadar çeşitlenirse uzmanlık seviyesine varırsınız.

Başlarda her ne kadar niyetim iyi de olsa yapılan haksızlıklar, insanların sağlığının hiçe sayılması, verilen sözlerin tutulmaması gibi bir çok farklı sebepten ötürü spor sektöründe yaklaşık 15 farklı iş yerinde her bir farklı pozisyonda iş tecrübem oldu. Başlarda buna üzülsem de sonradan anladım ki bu beni daha iyi noktaya getiriyor.

Şu an aktif olarak çalıştığım spor salonu : THE GYM A+ CEO

Bir spor salonu açmak istiyorsunuz ve benden de danışmanlık hizmeti almaya karar verdiniz. Sayısız avantajlarınız dan bir kaçını örneklendireyim.

Doğru Yer

Siz kiralamak / satın almak istediğiniz yere daha karar vermeden görüşmelerimiz başlayabilir ve tutacağınız iş yerinde kısa ve uzun vadeli size zarar verecek, ekstra maliyet çıkaracak bir durum olup olmadığının analizini yaparım.

Doğru Yer – Kötü Örnek

Bu örnek gerçek yaşanmış hikayedir. Uzun süreli kira kontratından ve yaklaşık 3 Milyon TL’lik yatırımdan sonra mevcut havuzun spor salonuna ait olmadığını ve site yönetimine ait olduğunu ve spor salonunun bu havuzu kullanamayacağını iş veren çok ağır öğrenmiştir. Sebebi ise danışmanlık almaması.

Cihaz Seçimi ve İskonto Oranları

Spor salonunuza alacağınız ekipman sayıları ve çeşitlerinin aynı kalacağını varsayarak sadece marka değişikliği ile toplam fiyat 1 Milyon ile 5 Milyon arasında tutabilmektedir. Yani X marka ekipman ile 100 adet aynı ekipman 5 Milyon tutarken Y marka ekipman ile 1 Milyon tutmaktadır. Bu aradaki farkları uzun süreli getirisi ve götürüsü nedir anlatırım.

Bunun yanında bu sektöre girdiğiniz andan itibaren her bir safhasında benim şurada tanıdık var ben daha ucuza alırım diyen herkes den uzak durun. Bilin ki bir komisyonu vardır ve size %5 ile %10 arasında pay alma ihtimali çok yüksektir. Bir çok markanın tek bir satıcısı olduğundan fiyat değişken değildir ve bir çok marka da kime ne tutturursam politikası uygulamaktadır. Alacağınız danışmanlık ile yüz binlerce TL kara geçebilirsiniz.

Cihaz Seçimi ve İskonto Oranları – Kötü Örnek

X Spor salonunda işletme müdürü spor salonu mevcut ekipmanların üzerine ekipman alıp salonu iki kat büyütüleceği sırada salonda y marka ekipman varken yeni ekipmanları v marka almaya işletme sahibini ikna etmiştir. ( Bütün uyarılarıma rağmen dinlenmemiştir.) Bir süre sonra 50 bin TL komisyon aldığı öğrendikten sonra kovulmuştur.

Peki bu kadar mı hayır!!! Ürün farklılıklarından doğan sıkıntılar grup derslerine yansımıştır ve kalıcı sorun haline dönüşmüştür.

Personel Seçimi ve Sistem Kurulması

Bir çok yatırımcı spor ekipmanlarını aldıktan sonra o işletmenin para basacağına inanmaktadır. Maalesef keşke öyle olsa. Spor salonu yanlış işletilmediği sürece, çok karlı bir sektör olsa da tüm sır sistemi kurmaktadır. Sistem doğru oturduktan sonra 25 kişilik kadroda değişenler olsa da sisteme kimse zarar veremez. Bu konuda ki süreçte yardımcı olabilirim.

Personel Seçimi ve Sistem Kurulması – Kötü Örnek

Çalışmış olduğum iş yerlerinin yaklaşık %75’inde art niyetli personellerin maddi zararlarına irili ufaklı bizzat şahit olmuşumdur. Bunu üzülerek söylüyorum ki sistemi hiç bir insanın art niyetine açık kapı bırakmayacak şekilde kurulması gerektiğine inanmaktayım. Bu konuda danışmanlık verebilirim.

Bu süreçte baştan yada tıkandığınız yerden, istediğiniz noktaya kadar size danışmanlık verebilirim.

530 222 00 00 Numaralı telefonu arayabilir yada   whatsapp logosuna tıklayarak bana yazabilirsiniz.

Fiyat listesine BURAYA TIKLAYARAKulaşabilirsin.

05302220000
WhatsApp chat