Fitness

Vermiş olduğum Personal Trainer hizmetini açıklamadan önce Personal Trainer ifadesinin anlamını açıklarsam hizmetin kalitesini daha iyi anlayabileceğinizi düşünmekteyim.

Personal trainer ; sözlüğe göre kısaca kişisel antrenör demektir. Bunun anlamını hemen hemen artık herkes bildiğini düşünse de çok kısa olarak biraz daha açmakta fayda var diye düşünüyorum.

Antrenör kelimesinin yalın olarak tanımı, bir kişiyi her hangi bir branşta antrene ettiren kişiye denmektedir. Yani bu kişi o sporu yapması gerekmemektedir. Örneğin bir basketbol antrenörünün basketbol oynaması gerekmemektedir. Sporcu ile antrenör farklı kişiler olmalıdır.

Peki bunu neden açıklayarak başladın dediğinizi biliyorum.

Bu Arada Personal Trainer Hizmeti Almak İçin 530 222 00 00 Numaralı Telefondan Bilgi Alabileceğini Unutma.

Fitness, Tenis, Pilates, Yüzme, Boks, Outdoor Aktiviteler, Kondisyon gibi branşlarda Personal Trainer Hizmeti Alabilirsin.

Bir çok kişi kısa bir süre bu veya başka sporlara gönül verip azimle ve bir antrenörün desteği ile vücudunu iyi bir kompozisyona getirdikten sonra gelen yoğun taleplere karşılık diğer insanlara öğretmeye başladıktan sonra bende antrenörüm demektedir.

Peki kim sporcu kim antrenör? Antrenörüm bilgi düzeyi nedir? Üniversitesi nedir? Belgesi nedir? Belgelerin geçerliliği nedir?

Bu soruları uzun uzun anlatmaya başlasam inanın onlarca sayfa yazı çıkar ve teknik zorluklardan anlamazsınız. Peki ne yapmak lazım…

Hangi braşta ( Fitness, Pilates,Yüzme vb.) bir antrenör ile çalışmayı düşünüyorsanız o branşın ilgi federasyonundan antrenörlük belgesini görmeyi talep ediniz. Bir kaç örnek vermek gerekirse;

Fitness >>> Türkiye Vücut Geliştirme ve Bilek Güreşi Federasyonu

Pilates >>> Türkiye Cimnastik Federasyonu

Tenis >>> Türkiye Tenis Federasyonu

Bunun dışında bir branşta uzmanlık seviyesinde bilginiz yok ise kimin ne kadar bilgiye haiz olduğunu dış görünüşüne yada soru sorarak ölçümlemeniz imkansızdır. Bu belgeler kişinin bilgi birikimini tam ifade etmese de hukuki olarak bu belgelerin olması zorunludur.

Personal Trainer Nedir, Avantajları Nelerdir

Bir branşta sizinle özel olarak ilgilenen her yaptığınızı yakından takip eden, sizin daha hızlı sonuç alıp daha bilinçli olmanızı sağlayan, sakatlanmamanız için bütün tedbirleri alan kişidir, antrenör.

>>>Bir egzersiz uzmanıyla çalışmanın 6 avantajı vardır!

Bir spor salonu üyeliği için aktif olarak para harcayan her beş kişiden yaklaşık dört tanesi hiç bir sonuç alamamaktadır! Bu, size kişisel antrenörün verebileceği motivasyon, yaralanmanın önlenmesi ve uzun vadeli fitness planlamasının zaman ve paranıza değer olduğunu ikna etmek için sitemizden bulabildiğimiz birçok istatistikten yalnızca bir tanesidir . Bir fitness antrenörünün size nasıl yarayabileceği hakkında daha ayrıntılı bilgi için okumaya devam edin

Hesap Verebilirlik

Etkili bir spor rutini fedakarlık yapmayı ifade eder. Yataktan erken kalkmanız, çok zor günler geçirmenizin ardından spor salonunda uğramanız ve / veya kaslarınızın ağrıyor hissettiği zaman da dahi kasları zorlamanız gerekebilir. Bu tür anlarda, “aktif bir yaşam tarzı yaşamak” için özgün planınızı yapmak çok zor olabilir. Kişisel antrenörlerin sunduğu en büyük avantajlardan biri mi? Seni sorumlu tutmak onların anlamıyla iş tanımı! Uyunacak ve tatil yapılacak bir Cumartesi sabahı egzersiz yapmaya zorlayan ve bir tetikleyici olacaktır.

Teknik

Spor salonunda sıkı çalışmanızın yararlarını tam olarak elde etmek için doğru form önemlidir. Dahası, kötü tekniğin kontrol edilmeden uzun süre kalmasına izin verirseniz, acı verici ilerleme kısıtlayıcı bir hasar riski çekersiniz.

İlerleme Planları

Güçlendirme, dayanıklılık ve esneklik, ilerlemeye devam etmek isterseniz giderek daha büyük zorluklar gerektiren görevlerdir. Başka bir deyişle, altı ay önce sizin için etkili olan güç antremanı egzersizi muhtemelen günümüzde vakit kaybıdır. Geçmişteki ilerlemenizi duraklatmadan ve / veya aşırı risk altına sokmadan inşa etmeyi umarsanız, bir eğiticinin profesyonel perspektifi çok kullanışlı olabilir.

Kişisel Egzersiz Programı

Herkesin farklı spor hedefleri vardır. Örneğin, bazıları yarım maratonları tamamlamak için sadece kardio antrenmanı yapabilirler, diğerleri ise bench press için maksimum kaldırmayı geliştirmeye tamamen odaklanmış olabilir . Kişisel bir eğitmen, ihtiyaçlarınıza, programınıza, vücudunuza ve mevcut fitness seviyenize uyan özel bir egzersiz programı geliştirmenize yardımcı olabilir.

Verimli Fitness Programı

Kümeler arasındaki eksiklikler, yön vermeme eksikliği ve dağılmaya karşı genel insan eğilimleri arasında, çoğu insan spor salonunda gerçekten gerekli olan daha fazla vakit harcıyor. Ve bu uygulama, meşgul programınızı zorlaştırırken ilerlemenizi yavaşlatabilir ; böylece, spor salonuna gerçekten de uğraşmanıza gerek duymayan spor müsabakaları sahiplerinden% 80’i tarafından bahsedilenlerden biri olma ihtimalini artırabilir. Kişisel antrenörler sizi odaklı ve motive tutarak egzersiz sürelerinin her saniyede en iyi duruma getirilmesine yardımcı olabilir böylece sizi hayatınızdan içeri ve dışarı getirir.

Çeşitlilik

Birçok insan spor salonunu terk etmenin bir başka nedeni mi? Sıkıntı, düz ve basit. Kişisel bir eğitmen, rutininize daha çeşitli ve yaratıcılık enjekte etmeye yardımcı olabilir, böylece günlük egzersizlerinizi fiziksel ve zihinsel olarak daha ilginç ve teşvik edici hale getirir.

Oğuzhan Hüseyinoğlu

Oğuzhan Hüseyinoğlu kısaca kimdir;

Sertifikalarım

2 . Kademe Fitness Antrenörü

1 . Kademe Pilates Antrenörü

European Register of Exercise Professionals Personal Trainer

American Council on Exercise Personal Trainer

Çalıştığım Yerler

Eser Premium Hotel Spa

Tulipa Spa Health Club

West Life Club

Carrera Fitness & Spa

Ardıçlı Evler Sosyal Tesisleri

Spradon Quartz Sosyal Tesisleri

Life Health Fitness Club

The Gym A Plus Fitness Club

Han Spa Fitness

Çalıştığım Pozisyonlar

Fitness Antrenörü

Fitness Koordinatörü

Fitness Müdürü

Sosyal Tesis Sorumlusu

İşletme Müdürü

Neden Benden Personal Trainer Hizmeti Almalısınız

Kendinize değer vermeniz yeterli bir sebeptir. Ders almaya karar verdikten sonra geçen konuşmalardan sonra ise nedenini daha iyi anlayacak ve iyi ki sizden Personal Trainer hizmeti almışım diyeceksiniz.

Genel olarak Beylikdüzü ve Bahçeşehir bölgesinde başta fitness, tenis, yüzme, pilates olmak üzere bir çok branşta özel ders yani personal trainer olarak hizmet vermekteyim. İsterseniz evinizde, spor salonunuzda yada sosyal tesisinizde ders verebilirim.