Pazartesi , Ocak 17 2022
Home / Reklam / Google Adwords İle Adım Adım Zirveye Yükselin

Google Adwords İle Adım Adım Zirveye Yükselin

Sitenize süratli şekilde trafik sağlayarak İşinizi büyütmek istiyorsanız
alanında uzman olan bir google adwords uzmanı ile çalışarak, paranızı boş yere harcamadan şirketinizde karınızı maksimize edebilirsiniz. Google’da üst sıralarda yer almak işinizi büyütmenizi sağlıyor. Google adwords uzmanı ile işbirliği içinde yapacağınız çalışmalarda yatırım getirinizi uygun değer seviyeye getirebilirsiniz. İşinizde çok daha kazançlı seviyeye ulaştırmak ive işinizi büyütmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Google Ads reklamı= Adwords Uzmanı mı? İşte Cevabı

Google Ads reklam kampanyalarıyla işlerinizi yürütecek olan google adwords uzmanı işiniz, ürün ve hizmetlerinizle arama motorlarında ilk sıralarda yer alırsınız. Alanında deneyimli olan adwords uzmanları ürün veya hizmetlerinizin doğru verileri ölçümleyebilmenize imkân sağlıyor. Bu noktada Adwords en üst ölçütte sonuçlar edilmesi açısından en iyi araçtır.

 Bu Konuda İzlemeniz Gereken  5 Temel Yol

Sitenizi çok daha kazançlı seviyeye getirmek için İzlenecek 5 temel yol şöyledir;

* Web site içi detaylı optimizasyonunun geliştirilerek ilk sayfada yer alması için, uygun hale getirilmesi
* Rakipsel yönden akılcı ve yerinde kararlar oluşturulması
* Temel Kriterleri değerlendirilerek bu yönde yapılacak olan ölçümler doğrultusunda çeşitli strateji ve taktikler geliştirilmesi
* Doğru Adwords Anahtar kelimelerle sitenize uygun bir tarzının oluşturulması
*  Bu kaplamda maliyet ve bütçe düzenlemesinin yapılması
* Hesap düzeyinde gelişmiş türde bir hedeflemenin yapılması

Google adwords uzmanı konusundan önce bir parantez açarak, Google Adwords ne işe yarar onu açıklayalım. Google Adwords;  Google arama sonuçlarında  sitenizin sıralamasını denetleyen ücretli bir Google servisidir. Ürün ve hizmetleri için, reklam verenlerin aradıkları kelimelerle marketing gereksemelerini karşılanmasına yöneliktir. Adwords;  işverenler, markaların, kendi firmalarının ihtiyaçları doğrultusunda kullanılan son derece yararlı bir marketing aracıdır. İnternet kullanıcılarının ürün ve hizmetlerinin reklamının yapılması için, kullanılan sıklıkla kullandığı bu servisin doğru şekilde kullanabilinmesi çin, Google adwords uzmanı ile çalışmaya ihtiyaç duyulur.

Adwords Uzmanı Ne Yapar?

Google’ın en önemli gelir kanallarından olan Google Adwords sadece ülkemizde değil, dünya genelinde  işverenler ve firmalar için dijital reklamcılık yönünden vazgeçilmez hale geldi. Google adwords uzmanı dediğimiz kişiler, markanızın dijital pazarlama boyutunda Google AdWords aracılığıyla   firmanız ya da verdiğiniz ürün ve hizmet ile ilgili verilen reklamların planlamasını, kurulumunu, performans takibini, rakip analizi ve raporlamasını yaparak siteniz için, reklam stratejileri geliştirir.

İyi Bir  Adwords Uzmanı Nasıl Olmalıdır?

İyi bir google adwords uzmanı u; dijital reklamcılık, marketing SEO ve SEM  gibi benzer  konular ile alakalı  gerekli olan tüm bilgilere sahiptir.  Reklamlarınızın çok daha az ücretlerle belirli istenilen hedef kitlesine hızlı  ve etkili bir şekilde  ulaştırılması için, markanız ya da  sizin için çalışmalar yapar.

Google  Adwords Alanında Nasıl Uzman Olunur?

Google adwords uzmanı olmanın birkaç önemli kademesi vardır. Bunların en başında adwords  ile ilgili ise yukarıda sıralamış olduğumuz  gerekli tüm edinimlere sahip olmaktır. Adwords  uzmanlığı  ile ilgili dijital marketing, Google Analytics dijital marketing,   gibi alanlarda gerekli  olan eğitimleri eksiksiz şekilde aldıktan sora  Google Adwords reklam sınavlarına girilerek sertifika alınması  gerekmektedir  Google adwords uzmanı olmak  için dijital marketing, Google Analytics üzerine eğitimler alan   bu kişilerin Google Partners ve Google akademi si tarafından yapılan sınavlarda başarılı olması gerekmektedir. Bu sayede reklam kampanyaları ve stratejileri konusunda daha sağlıklı  adımlar atacaklardır.

Google Adwords  Alanında Verilen Sertifikalar Nelerdir?
Google Adwords sertifikası alabilmek için görüntülü reklam ağı, arama ağı, ve video reklamları  gibi benzer alanlarda sınavlara girerek her bir alan için,  ayrı bir sertifika alınması mümkündür.

Google Adwords  Serifikası  Almak İçin  Yapılması  Gerekenler Nelerdir?

Ancak Google Adwords sertifikasını alabilmek için “ Adwords” imtihanda başarılı olmak gerekir. Bu başarıya ek olarak  arama ağı video reklamları   ve görüntülü reklam ağı, gibi diğer alanlardaki tüm sınavların hepsinden iyi  not alınması, yapılan temel Adwords sınavı ile Google adwords uzmanı sertifikası alınması için gereklilik arz etmektedir.

Dijital Reklamcılık Nedir?

Dijital reklamcılık; Adından da anlaşılacağı üzere dijital bir pazarlama ayağıdır. Digital reklam ise;  reklam ve arama motorlarından tutunda  sosyal medya web siteleri,  e-posta ve mobil uygulamalarına kadar birçok dijital kanal aracılığıyla yapılan reklam alanlarını kapsar. Bu anlamda digital reklam İnternetin  olduğu her yerde kullanılması neredeyse ihtiyaç olmaktan çıkmış bir reklam türüdür. Markalar tarafından tercih edilen dijital reklamcılık çalışmaları  sayesinde artık kimse
çağın gerisinde kalmayacak.

Dijital Reklamcılığın Kullanıldığı Alanlar Nelerdir?

Digital reklam dijital olarak sunulan pazarlama medyasıdır. Dijital reklamcılık tüm medya cihazlarında, araçlarda ve de reklam panolarında da mevcuttur. İşletmeler ve üreticiler, kendi markalarının imajını oluşturabilmek ve tüketicilere ürün ve hizmet pazarlamak için dijital reklamcılık kullanmaktadır.

Dijital Reklamcılığa Neden İhtiyaç Duyulur?

Bu anlamda digital reklam hedef kitleye ulaşmanın en nitelikli ve en iyi yollarından biridir. Diğer türlü kendi siteniz dışında herhangi bir platforma reklam koydunuz,  o sayfayı kaç kişinin ziyaret ettiğini ve reklamınızın ne kadar dikkat çekip çekmediğini ölçmenin ne kadar zor bulunur olduğunu az çok  bilirsiniz. Digital reklam ile web sitesinden ana sayfasındaki ziyaretçilerin sayısını,  sitenizde ziyaret edilen sayfaları  ve bunların hangi cihazlar üzerinden  geldiğini de  görebilirsiniz. Bu da büyük bir veri toplama havuzu oluşması anlamına gelmektedir. Toplanmakta olan bu veriler hedef kitlenizi aynı zamanda da sizin hedef kitlenizi daha iyi analiz ettirmenizi sağlayacak ve başarınızı arttıracaktır.

Dijital Reklam İle Yapılacaklar Nelerdir?

İnternet ortamında online platformlarda  meydana getirilen  hizmet ve ürün reklamlarına “Digital reklam”  denir. Dijital reklamcılık çağımızda en etkili reklam stratejisi olarak kabul görmektedir. Arama motorları, haber siteleri, sosyal medya siteleri ve dijital reklamların en çok kullanıldığı alanlardır. Digital reklam ile öncelikle  bir hizmet ya da ürünün  olabilecek en kısa sürede ki dijital reklam vermenin de amacı zaten budur. Geniş bir satın alma potansiyeline ulaştırılması yönünden önemli bir faaliyet   alanıdır. Bütçesi açısından reklam vermek televizyon ve radyo gibi  reklam kanallarına kıyasla   epeyi bir hesaplı olan digital reklam, ne kadar hesaplı ve ekonomiktir. Ayrıca daha geniş kitlelere erişme konusunda oldukça etkili olan bir marketing yöntemidir. Dolayısıyla da digital reklam, tanıtımı yapılacak olan, marka, ürün  ya da hizmetin pazarlanması yönünden zaman ve ekonomik açıdan olumlu bir etki yapmasını sağlamaktadır.

Dijital Reklam Önemlimi? İşte Cevabı

Çok daha geniş müşteri kitlesine çok  hesaplı yollardan hızlı  bir biçimde ulaşmayı sağlayan dijital reklam alanı  diğer pazarlama ve reklamcılık alanlarına kıyasla çok büyük bir önem taşıyor. Çünkü digital reklam sayesinde bir hizmet, ürün ya da bir marka çok daha hızlı ve kolay bir şekilde tanıtılmasıyla beraber, bu hizmetlerin en hızlı şekilde ilgi görmesini sağlanmasıdır. Böylelikle tüketicilerde tanıtılmakta olan bu hizmet ya da ürüne yönelik bir ilgi ve talep oluşturulmasıdır. Bu tutum  ve davranışla aynı zamanda hızlı bir talep ve satış dengesi kurmaktadır. Tüm bu sebeplerden dolayı hizmet sektöründe dijital reklamcılık artık reklamcılığın vazgeçilmezi haline gelmiştir.

05302220000
WhatsApp chat