Pazartesi , Ocak 17 2022
Home / Reklam / Google’da Reklam Vermek

Google’da Reklam Vermek

Google’da Reklam Vermek

Google’da reklam vermek için bir Ads’ye ihtiyaç duyulur. Google adwords hizmeti ile iş ortağı olan sitelerde ve Youtube gibi kanallarda reklam alanı açılır. Yani Adwords online pazarlama aracı olarak görev yapar. Yani bir e-ticaret aracılığı ile 50 TL olan kazancınızı 500 TL’ye çıkartmak mümkün. Bir istatistiği sizlerle paylaşmak istiyorum;

  • Bu yılın verilerine göre Google’da ayda ortalama olarak 170 milyardan fazla arama gerçekleştiriyoruz.
  • Sadece Google reklam aracılığı ile 2 milyonun üstünde web sitesi ve uygulamasına reklam göstermemiz mümkün.
  • Küçük işletmeler için küçük kazançlarınızı büyük kazanca çevirmek mümkün.
  • Google arama motoru ile her tıklamada % 40’lık bir dilim aşılırsa eğer reklamlarda ilk üç sırada yer almak mümkün.
  • Hizmet ya da ürün satın almalarında yapılan aramalarda reklam tıklamalarını % 65 ile sonuçlandırıyoruz.

Google’da  reklam vermek ile yukarıda sayılan tüm faydalardan yararlanılabilir.

Google ve SEO Ads

SEO sabır gerektiren bir alanı temsil eder. Belli bir zaman sonra Google aramalarında size ait veriler en üst sırada yer alabilir. Google ads ise bunun tam tersidir. Bununla beraber hızlı bir şekilde reklamları aktif edip sitenize çekmeye çalışmanız mümkün. SEO ile stratejiniz belirlenirken ads ile reklamlarınızın trafiği yönetilir. Reklamınıza ne kadar çok trafik çekilirse o kadar fazla kar elde etmiş olursunuz.

 

Google Ads ile Reklam Vermenin Maliyeti

Google reklam bütçesi ile sizi serbest bırakıyor. Bu konuda sınırlama yok. Yani aylık bütçeniz binler TL de olabilir birkaç yüz TL de olabilir. Google adwords ile belli bir maliyet söz konusu değildir. Google ile sadece reklamınız ne kadar tıklandıysa o kadar ücretlendirilirsiniz. Eğer tıklanmazsa da her hangi bir maliyet söz konusu olmaz.

 

 

Google’da Ödeme Yapma

Reklam hesabına banka kartı, kredi kartı ya da banka ödemeleri vasıtası ile ödeme gerçekleştirmek mümkün. Eğer banka ya da kredi kartı ile ödeme yapılırsa manuel ödeme yöntemleri tercih edilerek ödeme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Ayrıca istenilen aralıklarda ödeme yapılabilir. Bu ödeyen kişiye bağlı bir durumdur.

 

Reklamların Yayınlanma Günü

Oluşturulan her kampanya ile günlük maksimum olan harcama sınırı belirlenebilir. Örneğin Google ads için 1000 TL’lik bir bütçenin ayrıldığını varsayalım. Oluşturulan kampanya ile günlük bütçe ise 20 TL olsun. Tam 1 ay boyunca harcanılan maksimum tutar 300 TL olacaktır. Eğer bazı günler 10 TL’nin altı olan bir maliyet gerçekleşirse sonraki günlerde 10 TL’nin üzerinde maliyetler görülür. Reklamınız ise bu maliyet süreci boyunca yayınlanır.

Reklam Tıklamaları İçin Ödenen Para

Google reklamları açık arttırma ile çalışan bir sistemdir. Google adwords ile yapılan her aramada ayrı ayrı olacak şekilde artırmalar yapılır. O an içinde açık artırmaya dahil olan reklam verenler reklam puanlarına göre arama sonuç listesinde sıralanır. En çok fiyat veren reklam verenlere yönelik anahtar kelimeniz aktive edilir. Ve maksimum tutar belirlenip ödeme işlemi gerçekleştirilir.

 

Gösterim ve Tıklama Oranları

Google ads ara yüzünde anahtar kelimeler yer alır. Bu anahtar kelimeler sayesinde ne kadar tıkanıldığı görülebilir. Google ’ye reklam vermek işte bu anahtar kelimeler ile yapılır. Tıklanma oranları, anahtar kelimenize yönelik alınan tıklamaların ne kadar gösterildiğini ifade eder. Bununla beraber anahtar kelimeniz diğer anahtar kelimeler ile karşılaştırılır. Yani sizin ve diğerlerinin anahtar kelimeleri ne kadar tıkanılmış yüzdelik oranlar etrafında hesaplanarak listelenir. Böylece kelimeniz ne kadar ilgi almış bunu da öğrenmiş olursunuz.

 

Google’da Reklam Verme Hizmetleri

Reklam vermek günümüzde mal ve hizmet üreten her kesim için gerekli bir durum olmaya başladı. Üretilen malın hedef kitleye ulaşması için ürünün bir şekilde müşterilere gösterilmesi gerekmektedir. Üretilen mal ve hizmetin müşteriye gösterilmesinin en kolay yolu da reklam vermektir. Dijital çağ ile birlikte reklam sektörü de sanal ortamlara taşınmış durumdadır. Bugün şirketinizi milyonlarca insana tanıtmak ve ürettiğiniz mal ve hizmetleri pazarlamak için internet ortamının en çok ziyaret edilen arama motoruna yani Google’da reklam vermek yeterli olacaktır. Google şirketlerin, firmaların ve şahısların reklam verebilmeleri için Google adwords şirketlerin çözüm ortakları olarak reklam vermelerini sağlamaktadır. Google’da reklam vererek markanızı, şirketinizi tanınma oranınız artıracak ve satışlarınızda artışlar olacaktı. Adwordsun ne işe yaradığını oraya nasıl reklam vereceğinizi size anlatıp ve benim gibi bir Adwords uzmanı ile çalışarak nasıl avantajlar kazanacağınız size anlatacağım. Size yapacağım işlerle şirketinizi daha çok insana daha kolay ve daha az maliyetle yapacaksınız.

 

Google Adwords ya ad Yeni İsmiyle Google Ads Nedir?

Öncelikle Google nasıl reklam vereceğinizi açıklayacağım. Ama her şeyden önce bunu yapmak için benimle iletişime geçmelisiniz. Elbette kendiniz de yapabilirsiniz. Doğru anahtar kelime aramalarda üste çıkma ya da ürün ve hizmetlerinizin insanlara ulaştırmasını kolaylaştıracak şekilde yapmak gerekir. Google Ads’de reklam vermek için bir hesap oluşturmanız ve burada şirketlerinizin reklam ürünlerini girmeniz yeterli olacaktır. Reklam vermek bu kadar kolay gözükebilir. Reklamı verirken Google sürekli değişen algoritmasına uygun şekilde reklam yayınlamak uzmanlık gerektiren bir iştir. Reklam yayınlama işi doğru yapılmadığında hem bütçe olarak hem de verimlilik olarak istediğiniz verimi elde edemezsiniz. Benimle iletişime geçerek Google’de ads hesabınızı güvenli bir uzmana teslim etmiş olursunuz. Siz işlerinize odaklanırken bende sizin için reklam verimliliğinizi artırırım. Bunun için nasıl çalıştığımı size anlatacağım.

 

Şirketiniz İçin Neler Yapıyorum?

Google’da reklam vermek için hesap açamadan önce benimle iletişime geçerek işlerinizi kolaylaştırmış olacaksınız. Ben markanızın reklamını vermek için öncelikle sizinle şirketinizi değerlendiriyor, öne çıkaracak ürünlerinizin tespitini yapıyorum. Daha sonra şirketinizle aynı mal ve hizmeti üreten diğere rakip şirketlerin verdikleri reklam analizlerini çalışıyorum. Bu analizler aramalarda ve reklam yayınlarken kullanacağım ve sizi üst sıralara taşıyacak anahtar kelimeler içindir. Analizlerimi tamamladıktan sonra markanıza, ürettiğiniz mal ve hizmet için bir reklam kurgusu oluşturuyorum. Kurguda istekleriniz doğrultusunda, öne çıkarmamı istediğiniz detayları sizinle belirliyorum. Hedef kitle tanımlaması çalışması reklam yayınlama hususunda çok önemli bir detaydır. Reklamınızın her yerde yayınlamasından ziyade potansiyel müşterilerinizin kullandığı ekranlara gelmesi nokta aşı oluşturacaktır. Bu hep ürün ve hizmetlerinizin daha çabuk satılmasına hem de şirketinizin daha çabuk büyümesine yarayacaktır.

 

Google Reklamı Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Verdiğim en önemli hizmetlerden bir tanesi de aldığınız hizmetin devam etmesidir. İşim Google reklam verdikten sonra bitmiyor. Daha sonra reklamın takibini yapıyor gelen veriler ışığında sürekliliği sağlamak için çalışmalar yapmaktayım. Bu sayede az bütçe ile en yüksek verimliliği elde etme gayreti içerisinde oluyorum. Çalışmalarımı sürekli takip ederek sizin sadece işinize odaklanmanızı sağlıyorum. Şeffaf raporlama ile çalışmalarımın size sağladığı katkıyı sunuyorum. Sizde reklam yayınlarından sonra değişiklikleri fark etmiş olacaksınız. Daha çok telefon trafiği, daha çok talep ve müşterilerinizin sürekli sizinle iletişim kurduğunu göreceksiniz. Bundan önemlisi bir reklam şirketi ile anlaşacağınız fiyatların çok çok altında ve daha çok kişiye ulaşmayı size garanti ediyorum. Benimle  çalışmanın verdiği avantajı benimle çalıştıktan sonra ilk dakikalarda hissedeceksiniz.

 

 

05302220000
WhatsApp chat