Pazartesi , Ocak 17 2022
Home / Reklam

Reklam

Reklam, “insanları gönüllü olarak belli bir davranışta bulunmaya ikna etmek, belirli bir düşünceye yöneltmek, dikkatlerini bir ürüne hizmete, fikir ve kuruluşa çekmeye çalışmak, onunla ilgili bilgi vermek, ona ilişkin görüş ve tutumlarını değiştirmelerini veya belirli bir görüşü ya da tutumu benimsemelerini sağlamak amacıyla oluşturulan; iletişim araçlarından yer ya da süre satın almak yoluyla sergilenen ya da başka biçimlerde çoğaltılıp dağıtılan ve bir ücret karşılığı oluşturulduğu belli olan duyuru”dur.

Peki her reklamcı veya reklam organizasyonu reklam kampanyalarını yönetebilir mi?

Pek tabii ne demişler reklamın iyisi kötüsü olmaz.

Burada önemli olan ABC  TL bütçenizi Y kadar kişiye değil Yx2 kadar kişiye ve potansiyel yani hedef kitleye göstermektir. Kısaca paranızı doğru harcamaktır.

Birçok reklamcı için bunun çok bir önemi yoktur, önemli olan paranızın harcanmış olmasıdır çünkü onlar alacakları olan yüzde komisyona bakmaktadır.

Günümüz reklam anlayışında internet reklamları başı çekmektedir. Bunun başlıca sebebi ise yaptığınız iş ulusal bir kitleye hitap etmiyorsa sizin televizyon gibi ulusal yayın yapan yerlere reklam vermenizin hem yüksek maliyet hem de hedef kitlenizin dışına vermek yani paranızı boşa harcamak olur.

Google, Instagram, Facebook gibi sosyal medyalar da reklam vermek ise belirli bir coğrafyaya, belirli bir etnik kökene, belirli bir yaş aralığına, istediğiniz cinsiyete, insanların hobilerine göre ayırt etmenizi sağlamaktadır. Buda size vermiş olduğunuz reklamın geri dönüşüm oranının daha yüksek olmasına neden olmaktadır.

Sizin için araştırıyorum ve en iyi sonucu almanız için çalışıyorum.

Reklam ihtiyacınız mı var?   Bana Yazabilirsin

05302220000
WhatsApp chat